top of page

Noored looduskaitsjad ja Keskkonnakäpp

10. juunil andis keskkonnaminister Rene Kokk Energia avastuskeskuses üle noore looduskaitsja märgid ning Keskkonnakäpa auhinnad.

Foto: https://www.envir.ee/et/uudised/konkurss-keskkonnakappadele-ja-noore-looduskaitse-margile-tihenenud

Noore looduskaitsja märgiga tunnustatakse noore, kuni 26-aastase aktiivse looduskaitsja tegevust. Märk antakse isikule, kes on eriliselt silma paistnud loodushoiu alal, saavutanud häid tulemusi loodushariduse konkursil või aidanud kaasa loodusteemalise ürituse korraldamisele. Aastas antakse välja kuni 30 noore looduskaitsja märki (https://www.envir.ee/et/noore-looduskaitsja-mark). Uhke on tõdeda, et nende 30 märgisaaja hulgas oli ka 7 Tartu loodusmaja õpilast, kellest nii mõnigi kuulub ka meie Rohelise kooli keskkonnatöörühma.


Meie 2019. aasta tublide looduskaitsja märkide omanike iseloomustused:

  • Tuuli Annok (11. kl õpilane)

Keskkonnaministeerium tunnustame suure loodushuvi ning loodusteadlikkuse edendamise eest.

Tuuli osaleb huvikooli Tartu Loodusmaja erinevates ringides juba kümnendat aastat, neist kõige pikemalt loodus- ja keskkonnauuringute huviringis. Aastatega on temast kasvanud aktiivne ja keskkonnateadlik noor. Eriti hinnaline on temapoolne loodusteadusliku lähenemise propageerimine ka nooremate õpilaste seas, ta on loodusmaja ja Tartu linna üritustel vabatahtlik. Lisaks on Tuuli aktiivne ka rahvusvahelistes keskkonnaalastes tegevustes, ta on panustanud CO2 emissioonide vähendamisele suunatud Nordplus Junior noortevahetuse programmi. Koos kolme huviringikaaslasega kirjutas ja viis Tuuli 2018. aasta suvel läbi toidu- ja keskkonnateemalise rahvusvahelise noorteprojekti F.O.O.D.

  • Tiina Jääts (12. kl õpilane)

Keskkonnaministeerium tunnustab aktiivse keskkonnahoiualase tegevuse ning ettevõtlikkuse eest.

Tiina on põhjalike keskkonna-alaste teadmistega, maailma keskkonnaseisundist hooliv aktiivne noor. Ta oli üks noorte kliimastreigi korraldajatest Tartus. Ta on panustanud rahvusvahelise UNESCO Läänemere Projekti laagri korraldamisse ja rahvusvahelise toidu- ja keskkonnateemalise noorteprojekti F.O.O.D toimumisse, viies läbi plastiku programmi ja täiendades seda oma uurimistöö fookusega pakendivaba elu võimalikkusest Tartus. Tiina on tegelenud loodusteaduste populariseerimisega huvikoolis, Õpilaste Teadusfestivalil, H.Treffneri Gümnaasiumis.

  • Katariina Kurina (12. kl õpilane)

Keskkonnaministeerium tunnustab suure loodushuvi ning tubli keskkonnahoiualase tegevuse eest.

Katarina on mitmekülgne, sihikindel, aktiivne loodus- ja keskkonnateadlik noor. Ta jõuab osaleda erinevates loodusringides, teha loodusteaduslikku uurimistööd, populariseerida noorematele õpilastele loodusteadusi, hoolida kõigist ja kõigest meie ümber. Katarina on panustanud rahvusvahelisse CO2 emissioonide vähendamisele suunatud Nordplus Junior noortevahetuse programmi, osalenud Tartu loodusmaja loodusteatri etteastetega Õpilaste Teadusfestivalil ja olnud ÕTFil (Õpilaste Teadusfestivalil) eakaaslastele mõeldud plastide vähendamise töötoa kaasjuhendaja, samuti on Katarina üks rahvusvahelise toidu ja keskkonna teemalise noorteprojekti F.O.O.D" kirjutaja ja korraldaja.

  • Airiin Ling (11. kl. õpilane)

Keskkonnaministeerium tunnustab suure loodushuvi ning tubli keskkonnahoiualase tegevuse eest.

Airiin õpib Tartu loodusmaja huvikoolis seitsmendat aastat, tema üheks huvialaks on ornitoloogia, millega ta tegeleb nii hobikorras kui Eesti Ornitoloogiaühingu liikmete juhendatud uurimistöö raames. Ta osales rahvusvahelises CO2 emissioonide vähendamisele suunatud Nordplus Junior projektis, esindas Tartu loodusmaja oma uurimistööga rahvusvahelisel UNESCO Läänemere Projekti noorte teadustööde konverentsil Leedus. Airiin on aktiivne loodusmaja vabatahtlik juhendab erinevatel loodus- ja keskkonnateemadel nooremate õpilaste töötube, on kaasjuhendaja linnalaagris, väljasõitudel ning retkedel.

  • Mari Remm (11. kl. õpilane)

Keskkonnaministeerium tunnustab suure loodushuvi, tubli loodushoiualase tegevuse ning heade saavutuste eest loodushariduslikel konkurssidel.

Mari esitati kandidaadiks koguni kahe esitaja poolt. Mari on keskkonnateadlik 11. klassi noor, kes on aktiivselt bioloogiaga tegelenud juba põhikoolist alates. Eriti huvitub ornitoloogiast, Ta on aastaid aktiivselt osalenud Vaibla linnujaama rõngastustöös. Lisaks on ta korduvalt osalenud erinevates harrastusteaduslikes ornitoloogiaprojektides. Mari tegutseb vabatahtlikuna erinevatel loodusmaja keskkonnateadlikkust tõstvatel üritustel. Mari on edukalt esinenud väga paljudel erinevatel looduskonkurssidel (linnuviktoriinid, loomaviktoriinid, ökoloogiaviktoriinid, loodusetundja konkursid), jõudnud isegi rahvusvahelisele bioloogiaolümpiaadile. Lisaks on ta osalenud korraldajana väga mitmetes loodusteemalistes projektides.

  • Brigitta Sari (12. kl õpilane)

Keskkonnaministeerium tunnustab suure loodushuvi ning tubli keskkonnahoiualase tegevuse eest.

Brigitta on osalenud vabatahtlikuna erinevatel Tartu loodusmaja keskkonnateadlikkust tõstvatel üritustel, esindanud huvikooli õpilasi Eesti Teadushuvihariduse Liidu kevadkoolis, esinenud rahvusvahelise UNESCO Läänemere Projekti õpilaskonverentsil, Tartu loodusmaja loodusteatriõhtul. Ta on aktiivne loodushuviline, kes püüab hoida meie keskkonna elurikkust.

  • Jürgen Öövel (11. kl õpilane)

Keskkonnaministeerium tunnustab suure loodushuvi, tubli loodushoiualase tegevuse ning heade saavutuste eest loodushariduslikel konkurssidel.

Ka Jürgeni kandidatuur seati üles kahekordselt. Jürgen on laialdaste loodusteaduslike teadmistega noormees, kes tutvustab oma teadmisi meelsasti ka noorematele õpilastele ja on aktiivne osaleja keskkonnaalastel sündmustel. Jürgen on Tartu Loodusmajas viinud läbi töötubasid, näiteks olnud korraldusmeeskonnas kahel Loodusmaja Ööakadeemial; on olnud rahvusvahelise toidu ja keskkonna teemalise rahvusvahelise noorteprojekti F.O.O.D üks peakorraldajatest ja osalenud rahvusvahelises noorteprojektis "C-You-2", mis keskendus kasvuhoonegaaside ja keskkonna probleemidele, kui nimetada ainult mõned tema tegemistest. Jürgen tegeleb aktiivselt loodusfotograafiaga. Ta on juba aastaid edukalt osalenud bioloogia ja geograafia olümpiaadidel ja väga paljudel teistel loodusteemalisetel konkurssidel. Oma gümnaasiumi uurimistöö on Jürgen samuti valinud keskkonnateemalise: „Discgolfi tekitatudkahjustused puudel“ (töö valmib järgmisel aastal).


Lisaks noorte looduskaitsjate märkide saajatele tunnustati loodusmaja tegevusi ka Keskkonnakäpa konkursil.

Konkurssilt sai loodusmaja kaks käppa: Kogukonna kaasaja 2019 ja Tubli tegutseja 2019. Kogukonna kaasaja tiitli tõi keskkonnasõbraliku Õpilaste Teadusfestivali korraldamine, kus lisaks meie majas tegutsejatele, Eeva Kirsipuu-Vadile ja Katrin Juhansonile olid töörühmas Katrin Saart ja Margit Lehis Eesti Teadusagentuurist. Tubli tegutseja tiitli saime koostöös Eesti Rohelise Liikumisega Keskkonnasõbralike avalike ürituste korraldamise eest.

Recent Posts

See All
bottom of page